• czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
Start
niedziela, 26 maja 2019
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
czwartek, 17 sierpnia 2017
altTrwają prace polegające na termomodernizacji i kompleksowym remoncie budynku Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. W roku 2018 planowany jest kolejny etap termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej w Nielubi wraz z kompleksowym remontem tych obiektów. Gmina Żukowice na to zadanie pozyskała środki  finansowe z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 3.3 - efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym w kwocie prawie 2,3 mln zł. Wartość wszystkich prac do wykonania to kwota ponad 5 mln zł.

W dniu dzisiejszym z wizytą w Gminie Żukowice przebywał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski, który wizytował plac budowy w Brzegu Głogowskim.

Marszałek podkreślił, że tylko najlepsze projekty z terenu województwa dolnośląskiego zostały objęte dofinansowaniem, w tym projekt złożony przez Gminę Żukowice. Podkreślił, że nie wystarczy dobrze napisać wniosek, ale również trzeba znaleźć środki w budżecie gminy na wkład własny i odpowiednio je zrealizować. Podkreślił zaangażowanie Wójta Gminy Żukowice i Rady Gminy Żukowice  w działania służące edukacji młodzieży. Marszałek był pod wrażeniem wielkości szkoły i zakresu prowadzonego remontu. Docenił  również wkład samorządu w realizację tego zadania, gdyż obiekt od początku jego powstania nie przechodził tak gruntownego remontu.
alt
 
 
Top! Do góry