• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
Start
piątek, 03 lipca 2020
POWSTANĄ KOLEJNE SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNE NA TERENIE NASZEJ GMINY Drukuj
piątek, 15 maja 2020
Powstaną kolejne siłownie zewnętrzne na terenie Naszej Gminy. Dzięki wielu staraniom władz Gminy i współpracy z podmiotami zewnętrznymi powstaną dwie kolejne siłownie zewnętrzne tj. w miejscowości Słone i w miejscowości Nielubia.

W ramach współpracy firmy wykonają podbudowę pod siłownie zewnętrzne, natomiast Gmina zakupi urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W miejscowości Słone siłownia powstanie tuż przy placu zabaw i boisku, natomiast w Nielubi siłownia powstanie na terenie szkoły tuż przy boisku szkolnym.

W m. Słone zamontowane zostaną następujące urządzenia: prasa nożna, biegacz, wioślarz, orbitrek, drabinka, ławka skośna oraz motyl. Natomiast w miejscowości Nielubia będą to: orbitrek, prasa nożna, wioślarz, biegacz, motyl, twister.

Wartość urządzeń to kwota ok. 50.000,00 zł. Planowany montaż urządzeń i przygotowanie terenu  to przełom maja i czerwca br.

Coraz więcej mieszkańców dba o zdrowy tryb życia. W ostatnich latach możemy zaobserwować, iż coraz więcej osób jeździ na rowerach czy też biega. Dużą popularnością cieszą się siłownie na świeżym powietrzu. Właśnie w kwestii siłowni zewnętrznych zmieni się dużo. W najbliższym czasie w Naszej Gminie po raz kolejny ich przybędzie. Miesiąc temu Gmina otrzymała dofinasowanie ze środków unijnych na realizację 4 siłowni w m. Czerna, Dobrzejowice, Glinica i Szczepów. Teraz dzięki współpracy z innymi podmiotami, pod koniec czerwca powinno być już ich 6 – dołączy Nielubia i Słone – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt Gminy Żukowice.

Gmina planuje kolejne realizacje podobnych projektów w kolejnych latach.
 
Top! Do góry